Регламент и програма на турнира 28-30 септември 2018г.

РЕГЛАМЕНТ

НА ОТКРИТ ТУРНИР ПО ТЕНИС НА „В и К – ВИДИН“

Откриване на турнира – 28.09.2014г. – 9:45 часа
 Начало на първа среща – 28.09.2014г. – 10:00 часа
Формат – сингъл: квалификации и основна схема с пряко елиминиране. Всички мачове се играят във формат 1 сет до 6 гейма, при 6:6 - тайбрек до 7 точки
Формат – двойки: 2 групи по 4 отбора, мачовете в групите се играят във формат 1 сет до 4 гейма, при 4:4 - тайбрек до 7 точки. Класиралите се на първо и второ място в групите играят полуфинали /първият от група „А“ срещу вторият от група „Б“, първият от група „Б“ срещу вторият от група „А“. При равнен брой победи в групите, класирането се определя на база геймово съотношение, при равенство в геймовото съотношение, класирането се определя на база резултат от прекия двубой между участниците. Полуфиналите и финалът се играят във формат 1 сет до 6 гейма, при 6:6 - тайбрек до 7 точки
 При закъснение на участник за среща повече от 10 мин, същият губи служебно
 Награден фонд: сингъл – първо място – 100 лева, второ място – 50 лева, двойки - първо място – 100 лева, второ място – 50 лева
 За всички участници е осигурен обяд и минерална вода за трите състезателни дни.